Особливості догляду за ліхтарями
06.02.2017Особливості догляду за ліхтарями
Професіоналізм і серйозний підхід до екіпіровці – це перше, що повинно цікавити людини, що вибирає освітлювальний прилад. Техніка експлуатації ліхтарів досить проста, оскільки вони захищені від усіляких катаклізмів, і все ж таки купивши таку річ просто дивно буде ознайомитися з правилами догляду за нехитрим, але дуже практичним пристроєм. Коли віддається перевага серйозним потужним променям, варто завжди бути впевненим, що ліхтар зберігатися в належному вигляді і готовий до використання. Кожен компонент має свої функціональні достоїнства, тому правильне дбайливе ставлення продовжить термін служби будь-якого освітлювального приладу, а недбале – призведе до швидкої втрати естетики зовнішнього виду і працездатності.
Принцип догляду за поверхнями
Мисливські і похідні ліхтарі володіють не тільки потужними світлодіодами, але і надміцним сплавом корпусу, який не піддається корозії. Тому вони найнадійніші в екстремальних умовах, і навіть при попаданні в негоду більше потрібно піклуватися про речах і продуктах, ніж про професійному освітлювальному приладі. Однак все одно зберігати його рекомендується в сухому місці, щоб не відбувалося корозійних несприятливих процесів. Підствольні ліхтарі добре зберігати в спеціальних чохлах, оскільки вони не пропускають пил і вологу. Обов'язково важливо зберігати в чистоті та сухості. Ліхтарі працюють на акумуляторах, які під час тривалої перерви в роботі краще зберігати окремо, щоб не відбувалося окислення контактів, хоча у фірмових оригінальних моделях використовується метал особливої міцності. Найбільше потрібно приділити увагу відбиваючої поверхні. Кут променя прорахований так, що ліхтарі добивають на відстань в 2-3 рази далі, ніж світло проходить повз поїзда. Тому не можна допускати, щоб скло, пропускає промінь, стало матовим йди припадають пилом. Теж саме можна сказати і про відбиваючої поверхні. Тому завжди краще взяти з собою фібру і перед використанням протерти відображають і дзеркальні напрямні поверхні. Всі ліхтарики легко розбираються, але при цьому більшість з них передбачено для підводних маневрів також, тому при складанні потрібно не пропустити жодного ущільнення. Також необхідно стежити, щоб на різьбу при складанні не потрапляла волога.
Догляд за налобними ліхтарями
В поході і на риболовлі налобні ліхтарі стануть найкращим другом і соратником, оскільки підвищують дієздатність в темний час доби. Проте не усі вибирають ручні і кишенькові, деяким по душі налобні. Вони зазвичай мають змінний або вбудований акумулятор, який не заміниш, тому вибираючи, варто враховувати, що ємність акумуляторів цих моделей повинна відповідати вашим завданням. Ліхтарі забороняється розміщувати у включеному стані поблизу горючих речовин і плавящихся предметів, таких як пластмаса, папір, дерево. Промінь на близькій відстані може пропалювати. Також налобні екземпляри потрібно зберігати в сухому місці, оскільки тканинний ремінь може пріти. Якщо таке сталося або ремінець відірвався, його можна замінити. Всі місця стиків також потрібно періодично очищати, таким чином, особливо ретельного догляду піддаються:
- • Дзеркальні поверхні відбивачів;
- • Скляна лінза ліхтаря;
- • Різьба закручування і місця стиків;
- • Чохли, сумочки, налобні ремінці.
В руках умілого вдумливого господаря лад будь-яку справу. Адже можна купити найдорожчий і найкращий ліхтар і за пару років привести в стан профнепридатність. Особливо небезпечно залишати на довгий термін приєднаними елементи живлення – їх може роздути або окислятся контакти. Ліхтар, що зберігається в гідних умовах гарантія того, що навіть в самий відповідальний момент він продовжить вірну службу своєму господареві. Перед зборами в похід або на полювання обов'язково потрібно перевірити здатність тримати ємність акумулятора. Якщо зламався штекер живлення, його краще замовити в фірмовому магазині. Тут же можна придбати чохли для зберігання, кріпильні елементи, сумочки.