Відмінності підствольних та тактичних ліхтарів

18.06.2017

Будь-яка людина, пов'язаний з туризмом, риболовлею, полюванням або іншими екстремальними видами спорту і діяльності, знає, як важливо завжди мати при собі таку незамінну річ як ліхтар. Іноді ліхтар в кишені - це просто запорука комфортного відпочинку, іноді - вирішальна складова успіху риболовлі або полювання, а буває, його наявність може врятувати життя.

 


 

Без сумнівів можна  стверджувати, що люди екстремальних професій - поліцейські та пожежники, або просто любителі активного відпочинку, знайомі з такими поняттями як підствольний та тактичний ліхтарі. Вони давно відомі, але, незважаючи на це, в інформаційному просторі думки про їх відмінності і схожість мають досить сумбурний характер. На туристичних форумах досі створюють дискусії в стилі «це одне і те ж чи ні?», А освітні енциклопедії у визначенні одного з термінів найчастіше ставлять другий в дужки.

Подствольный фонарь

Отже, якщо вам раптом було соромно запитати у консультанта в магазині або знайомого туриста-експерта чим ж насправді відрізняються підствольні і тактичні ліхтарі, то будьте впевнені - сьогодні ми нарешті розставимо всі крапки над «і» в цьому питанні. А, крім того, допоможемо визначити переваги кожного з цих двох світлодіодних суперників.

Військове минуле

Як можна побачити з історії в цілому, будь-який винахід має під собою основу у вигляді ключових подій, що визначають хід розвитку всієї науки і техніки. Поява тактичних і підствольних ліхтарів - не виняток. Тактичні ліхтарі з'явилися спочатку як потужні ліхтарі для військових. Вони мали ряд виробничих характеристик, що забезпечують їх незрівнянну ефективність, міцність і, звичайно, можливість довгої працездатності у самих різних несприятливих умовах

Уперше в масове виробництво тактичні ліхтарі, які тоді ще називали «окопними», увійшли в Німеччині. Їх виготовляли для німецької армії з часів Першої світової та використовували не тільки для освітлення, але й для передачі сигналів - в моделі були перемикачі для лінз трьох кольорів: червоного, синього і зеленого. Однак, в той час, не дивлячись на зручні кріплення до нагрудної кишені та погонів, ліхтарі неабияк дзижчали і, звичайно не мали тієї стійкості заряду, яка є у всіх сучасних моделей.

Подствольный фонарь

Хто є хто

Прийшов час вирішити, мабуть, найбільш хвилююче питання, і по-справжньому познайомитися з тактичними і підствольними ліхтарями. Насправді, все дуже просто: підствольні ліхтарі - один з різновидів тактичних, які бувають ручними і власне тактичними. Спочатку перші використовувалися при стрільбі з пістолетів та револьверів - якщо зброя була більша, то вимагала у використанні двох рук для стрільби. Зараз існують моделі підствольних ліхтарів для моделей зброї навіть з коротким стволом, але, тим не менш, сучасні тактичні ліхтарі досі існують і активно використовуються у найрізноманітніших сферах від туризму до роботи з документами.

Подствольный фонарь

Термінатори у світі ліхтарів

У наш час тактичний ліхтар - це потрібна річ не тільки для військових, і більш того, не тільки для туристів. Різноманітність функціоналу ліхтарів збільшилася, але початкові характеристики, за які тактичні ліхтарі цінували і використовували, залишилися: вони все так само прості в користуванні, мають високу стійкість до самих несприятливих умов, а тому є надійними в будь-яких екстремальних ситуаціях.

Серед нових сучасних особливостей ліхтарів привертають увагу такі, як широкі можливості кріплення до амуніції: до козирку, ременя або стропи, вверх або вниз головою - все залежить від вашого особистого вибору.

З часів початкової популяризації тактичних ліхтарів суттєва виросла й кількість режимів замість трьох колірних варіацій сучасні аналоги, такі як Nitecore MT10C пропонують 10 режимів із різною яскравістю червоного кольору та спеціальні режими, які подають сигнали за рахунок різної частоти світіння.

У моделі Nitecore - SRT3 8 режимів, що трохи менше, проте сигнальні вогні є двох кольорів - червоний і синій, які окрім стандартних режимів здатні світити в якості поліцейського або проблискового маячка.

Крім того, є моделі з ультрафіолетовим світлодіодом, й навіть набори для нічного полювання, які серед інших функцій мають інфрачервоне світло.

Подствольный фонарь

Надпотужні світлові потоки, дальність та інтенсивність світіння, довгий заряд батареї і ще нескінченна кількість функціональних зручностей, які завжди будуть до речі в непередбаченій ситуації. Що стосується окремо функцій тактичних ліхтарів при кріпленні до зброї, зазначимо, що в цілях підвищення зручності при стрільбі в сучасних моделях є виносні вимикачі. Крім того, завдяки міцності вони без проблем витримують віддачу зброї, а іноді й наїзд автомобіля, що сказати - просто термінатори у світі ліхтарів.

Подствольный фонарь

На практиці тактичний ліхтар - підствольний або ручний, це річ, яка стане в нагоді не тільки мисливцеві або туристу, а може знайти оригінальне й не менш корисне застосування в побуті. Завдяки своїм особливостям вони готові пережити з вами найекстремальніші ситуації та ніколи не підведуть. А як щодо битви світлодіодних суперників підствольних і тактичних ліхтарів - мабуть нічия, вибір тільки за вами.

Введіть номер телефону.

Ми Вам передзвонимо для оформлення замовлення. Графік роботи менеджерів:
Пн-Пт: 09:00 - 19:00
Сб: 10:00 - 15:00

MONITORING